Ajalugu kaablisideme kohta

- Nov 11, 2019-

Ajalugu kaablisideme kohta

Kaablisidemed leiutas esmakordselt elektriettevõte Thomas & Betts 1958. aastal kaubamärgi Ty-Rap all. Algselt olid need ette nähtud lennuki juhtmekimpude jaoks. Algses kujunduses kasutati metallist hambaid ja neid saab endiselt hankida. Hiljem vahetasid tootjad nailon- / plastikujundust.

Kujundus on aastate jooksul laienenud ja arenenud arvukateks spin-off toodeteks. Üks näide oli isesulguv silmus, mis töötati välja käärsoole anastomoosi alternatiivina rahakoti õmblusele.

Ty-Rapi kaablisidemete leiutaja Maurus C. Logan töötas ettevõttes Thomas & Betts ja lõpetas oma karjääri ettevõttes teadus- ja arendustegevuse asepresidendina. Thomas & Bettsis töötamise ajal aitas ta kaasa paljude edukate Thomas & Betts toodete väljatöötamisele ja turustamisele. Logan suri 12. novembril 2007, 86-aastaselt. [6]

Kaablisideme idee tuli Loganile Boeingi lennukitootmisettevõtte toel 1956. aastal. Lennukite juhtmestik oli tülikas ja detailne ettevõtmine, mis hõlmas tuhandeid jalgu traati, mis oli korraldatud 50-jalase pikkusega vineerilehtedele ja hoiti paigal sõlmedega, vahaga kaetud punutud nailonpael. Iga sõlm tuli tihedalt kinni tõmmata, mässides nööri ümber sõrme, mis mõnikord lõikasid operaatori sõrmed, kuni neil tekkisid paksud kallused või "hamburgeri käed". Logan oli veendunud, et selle kriitilise ülesande täitmiseks peab olema lihtsam, andestavam viis.

Järgmised paar aastat katsetas Logan mitmesuguseid tööriistu ja materjale. 24. juunil 1958 esitati Ty-Rapi kaablisideme patent

2U4A9579