Mis on harukarp

- Oct 07, 2019-

Mis on harukarp

Väike metallist või plastist ühenduskarbik võib moodustada osa hoone elektrijuhtme või termoplastilise kattega kaabli (TPS) juhtmestikusüsteemist. Kui see on mõeldud pinnale paigaldamiseks, kasutatakse seda enamasti lagedes, põrandate all või varjatud pääsupaneeli taga - eriti kodu- või ärihoonetes. Sobiva tüübi (näiteks paremal näidatud) võib matta seina krohvidesse (kuigi täielikku varjamist tänapäevased eeskirjad ja standardid enam ei luba) või betooni valada - ainult siis, kui kate on nähtav.

Mõnikord sisaldab see juhtmete ühendamiseks sisseehitatud klemme.

Sarnast, tavaliselt seinale kinnitatavat konteinerit, mida kasutatakse peamiselt lülitite, pistikupesade ja nendega seotud ühendusjuhtmete paigutamiseks, nimetatakse patstriks.

Terminit harukarbis võib kasutada ka suurema eseme, näiteks tänavamööbli kohta. Suurbritannias nimetatakse selliseid esemeid sageli kabinetiks.

Harukarbid on vooluringide kaitsesüsteemi lahutamatu osa, kus tuleb tagada vooluringi terviklikkus, näiteks avariivalgustuse või avariiliinide jaoks või tuumareaktori ja juhtimisruumi vahelise juhtmestiku jaoks. Sellises paigalduses tuleb sissetulevate või väljaminevate kaablite ümber ka tulekindlust laiendada, et katta harukarbis, et vältida lühiseid kasti sees juhusliku tulekahju ajal.