Veekindla harukarbi kujunduskaalutlused

- Aug 29, 2019-

Materjalide valik

Praegu on veekindlate ühenduskarpide toodete peamised rakendusalad suhteliselt karmid töökohad ja vabas õhus. Toodete ohutust käsitlevate näitajate arvestamisel tuleks arvestada materjalide kokkupõrkekindluse, staatilise koormuse tugevuse, isolatsiooni, mittetoksilisuse, vananemiskindluse, korrosioonikindluse ja materjalide leegiaeglustusega.

Konstruktsiooni kujundamine

Arvestada tuleks veekindlate ühenduskarpide üldise tugevuse, ilu, lihtsa töötlemise, hõlpsa paigaldamise ja ringlussevõtuga. Praegu ei sisalda peamiste rahvusvaheliste tootjate toodetud veekindlad harukarbid metallist osi, mis võib toote taaskasutamise protsessi lihtsustada. Enamiku kodumaiste tootjate kasutatavad materjalid on siiski erinevad ja nende vahavastased omadused on halvad. Üldiselt paigaldatakse messingist vahetükid veekindla ühenduskarbi paigalduspessa, et suurendada paigaldustugevust, mis suurendab materjali taaskasutamise protsessi aega ja kulusid. Selliseid probleeme saab lahendada, valides tavaliste tootjate pakutavate kõrge jõudluse näitajatega tooraine.

seina paksus

Üldiselt tuleks toote kogumaksumust arvesse võttes toote seinapaksust võimalikult palju vähendada, et see vastaks toote löögikindlusele ja vahakindlusele. Rahvusvaheliste veekindlate ühenduskarbikute kavandamisel on ABS- ja PC-materjalide seinapaksus tavaliselt vahemikus 2,5 kuni 3,5 ja klaaskiuga tugevdatud polüestri seinapaksus on tavaliselt vahemikus 5 kuni 6,5 ja survevalualumiiniumi seinapaksus. Materiaalsete toodete seinapaksus on tavaliselt vahemikus 2,5–6. Materjali seinapaksus peaks olema kavandatud nii, et see vastaks enamike komponentide ja lisaseadmete paigaldusnõuetele.

Hülgepõlle materjali valik

Veekindlate ühenduskarpide toodete puhul on kõige sagedamini kasutatavad tihendusrõnga materjalid: PUR, EPDM, neopreen, räni. Tihendusrõnga valimisel tuleks arvestada temperatuurivahemikku, vastupidavust pingele, paisumissuhet, kõvadust, tihedust, survesuhet ja keemilist vastupidavust.

ABS-plastic-waterproof-enclosures_220x220.jpg_.webp.jpg