Keraamiliste plaatimistööde näpunäited ja tehnikad DIYers

- Nov 11, 2019-

Keraamiliste plaatimistööde näpunäited ja tehnikad DIYers


Kodu parandamine ja renoveerimine on viis maja erinevate osade uuendamiseks ja hooldamiseks. Aeg-ajalt viivad majaomanikud läbi renoveerimisprojekte, sest uus stiil arhitektuuris või sisekujunduses on trendis. Üks põhielement, mis võiks ruumi atmosfääri täielikult muuta, on põrandakate. Kuigi enamik koduomanikke asendab ainult hakitud või värvimuutusega plaate, leidub turul neid, kes järgivad uusi suundumusi. Keraamiliste plaatide jaoks saadaolev lai valik disainilahendusi on kõige enam ostetud. Keraamilised plaadid on saadaval standardses suuruses ning erineva värvi ja tekstuuriga.


Paljud majaomanikud eelistavad põrandakate viimistlemiseks kasutada klaasitud keraamilisi põrandaplaate. Selle põhjuseks on asjaolu, et nimetatud viimistlusmaterjali kaitsekatte pealmine pind muudab plekkide ja vee lekkimise mitteläbilaskvaks. Isegi klaasimata plaadid suudavad vastupidavuse korral küünla klaasitud vastu hoida.


Kuna põrandaplaate on erinevat tüüpi, on ka tüüpide kaupa erinevaid paigaldusviise. Eksperdid märgivad, et glasuuritud keraamiliste põrandaplaatide õige paigaldamine koos nõuetekohase valmistamisega aitab kaasa pikaajalistele plaaditud põrandakatetele.


Nõuetekohane paigaldamine nõuab siiski palju harjutamist ja teatud oskusi. Eksperdid on kokku pannud tehnikate ja näpunäidete loetelu, mida tuleks järgida, kui majaomanik mõtleb ise DIY plaatimisprojekti lõpetamisele.


Esiteks juhivad eksperdid tähelepanu vajadusele mõõtmised õigesti korda saada. Levinud viga ehituses on plaatide paigaldamise viis. Rusikareegel, mille plaatide kehtestajad või isegi disainerid tavaliselt unustavad, on vajadus plaatide paigutuse ümber konfigureerida, kui seinale vastavad plaadid on alla poole plaadi laiusest. Plaatide paigaldamisel on õige mõõtmine selle konstruktsiooniviga tõttu.


Teine näpunäide on õhukese kihiga mördi laialilaotamisel kasutada sälkega kellu. Eksperdid märgivad, et väikestes pinnaosades töötav mört on õige protseduur, selle asemel, et mördi kiiruga kogu pinnale ühe korraga laiali laotada. Soovitatav on töötada korraga sellisel alal nagu 3 ja 3 x 3 sektsioon.


Kolmandaks, eksperdid soovitasid plaatide mahapanemisel kasutada plastist plaatvahesid. Alustage plaatide paigaldamist keskelt, töötades lõikudena otsaplaatide suunas. Eksperdid tuletavad meelde, et DIYers kasutaks kummist vasarat, et õrnalt koputada iga üksiku plaadi külge, kuna see on paigutuse kohaselt paigutatud. Pidage siiski meeles, et võtke plaatide vahetükid õigel ajal välja. Plaatplaatide vahel ei soovitata mördida


Veel üks meeldetuletus, millele asjatundjad meelsasti viitavad, on pühkida kõik liivav mustus või praht. Sellega saate puhta ja kvaliteetse viimistluse iga plaaditud pinna jaoks. Enne kui plaaditud pinnale survet avaldatakse, veenduge, et süstmörd on täielikult paigas. Mõned eksperdid soovitavad jätta süstmördist öö läbi tahenema.


Kui vajate plaatide vahetükke, võtke meiega ühendust, pakume teile head hinda.

0K9A7326